Unia Europejska

Blog

Dołącz do uczestników Gigathonu - największego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży! 


4 minuty czytania

Zapisy do II edycji Gigathonu wystartowały! Pierwszy etap największego hackathonu dla dzieci i młodzieży w Polsce rozpocznie się 6 maja, a łączna pula nagród w konkursie wyniesie ponad 70 000 złotych. 
Na laureatów czekają wyjątkowe nagrody - konsola Microsoft Xbox Series X, telefony i tablety marki Samsung ufundowane przez firmę Komputronik, roczne kursy programowania, wyjazd na obóz programistyczny, a także pakiety książek od wydawnictw HarperCollins i Helion. 

Gigathon, czyli hackathon dla dzieci i młodzieży 

„Hackathon” to połączenie dwóch słów - „hack” i „marathon”, gdzie „hack” jest używane w odniesieniu do programowania, a “marathon” do wyścigu, konkurencji i maratonu. Początki współczesnych konkursów programistycznych sięgają 1999 roku, a słowo „Hackathon” na stałe zagościło w naszych słownikach. Nazwa „hackathon” została wymyślona przez Nielsa Provosa z OpenBSD. Gigathon nawiązuje bezpośrednio właśnie do hackathonu oraz nazwy szkoły Giganci Programowania, czyli organizatora konkursu. 


Żródło: Pexels

Dla wszystkich interesujących się programowaniem i technologią

To już druga edycja konkursu, który mamy przyjemność organizować. Kolejny raz dzieci i młodzież z całej Polski mogą sprawdzić swoje umiejętności i wznieść kreatywność na wyżyny. Pierwsza edycja zakończyła się w lutym tego roku, gromadząc w sumie ponad 8000 młodych osób zainteresowanych programowaniem. 

Gigathon to źródło wiedzy dla każdego młodego programisty. W trakcie wydarzenia weryfikowana będzie zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczne umiejętności programistyczne. Dzięki wyzwaniom programistycznym czy pobudzaniu kreatywności, uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się nowych rzeczy, zdobycia cennych informacji, doświadczeń i atrakcyjnych nagród, a także poszerzenia swoich horyzontów myślowych i nie tylko. 


Finał I edycji Gigathonu 

Weź udział w konkursie i zawalcz o wspaniałe nagrody

Nagrody w pierwszej edycji zachęciły do wzięcia udziału osoby z całej Polski, w tym roku do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym konkursu i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców. 

W II edycji na laureatów czekają takie nagrody jak: konsola Microsoft Xbox Series X, telefony, tablety oraz akcesoria marki Samsung, roczny kurs programowania, wyjazd na obóz programistyczny, a także pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion.

Sprawdź się w programistycznych wyzwaniach

Gigathon składa się z trzech etapów i finału, każdy etap konkursu wiąże się z coraz większym poziomem wiedzy, przy czym na pierwszych dwóch etapach wiedza uczestników sprawdzana jest za pomocą testów online. Trzeci etap składa się z zadania do samodzielnego rozwiązania w domu, a finał to stacjonarny hackathon w Warszawie dla 100 uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki we wcześniejszych etapach.


Źródło: Giganci Programowania

Nowa kategoria wiekowa w Gigathonie

W drugiej edycji wprowadziliśmy dodatkową kategorię, od teraz w konkursie są 4 kategorie wiekowe: 

  • 7-9, 
  • 10-12, 
  • 13-15 
  • oraz 16-18. 

W przypadku uczestników w wieku 7-9 lat zadania przygotowywane są w środowisku Minecraft Education, które jest dobrze znane przez najmłodszych. Osoby w wieku 10-12 wykonują zadania w Scratchu, który jest jednym z najpopularniejszych środowisk programistycznych. Z kolei na najstarszych pasjonatów kodowania, w wieku od 13 do 18 lat, czekają zadania w profesjonalnych językach programowania, takich jak: C#, C++ oraz Python.



Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 2 / 5

Oceń artykuł

Programistyczne wpadki
Blog

TOP największych programistycznych wpadek

Błędy programistyczne zdarzają się stosunkowo często, ale niektóre niosą ze sobą poważne konsekwencje. Odkąd ludzkość opanowała sztukę...

Czytaj więcej
Kurs Python dla dzieci
Blog

Kurs programowania w Python dla dzieci

Spośród setek opracowanych języków programowania Python wzbija się na wyżyny popularności. To właśnie w tym języku (w większości)...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs